TEAM #1 | Urban/Aecom
Kevin Brown (Team Leader, Board Member) | Urban Engineers
Chris Rapone (Team Leader) | Aecom
Matthew Underwood | Interface Studio Architects
Thomas Magrino | Keast & Hood
TEAM #2 | MGA
Sara Pettit (Team Leader) | MGA Partners Architects
Colin Worrich | Acentech
Alexandra Young | Keast & Hood
Cameron Griffiths | Nelson
Samantha Holmes | MGA Partners Architects
Mark Odorizzi | Keast & Hood
TEAM #3 | Langan/Daltile
Steve Cromity (Team Leader, Board Member) | Daltile
Eric Huefner (Team Leader) |Langan Engineering & Environmental Services, Inc
Lorrin Kline | NORR
Mahmoud Alafif | Langan Engineering & Environmental Services, Inc.
Emma Ceddia | NORR
Dave Clark | NORR
Yasmeen Amira Brahimi | NORR
Antoine Joseph | NORR
Jen Park | NORR
Caitlin Youngster | HOK
Patrick Standish | Structure Tone
TEAM #4 | Torcon
Tim Stringfellow (Team Leader) | Torcon, Inc.
Patricia Berruecos | Bisley
Andrew Maass | BRR Architecture
Benjamin Oas | BRR Architecture
Michael Penzel | BRR Architecture
Lorena Alvarado | Schneider Electric
Olivia Cervasio | BRR Architecture
Michele Yoder | BRR Architecture
Michael DeVuono | Arcadis US
Ivy Ochieng | HNTB
TEAM #5 | Stantec
Drew Sivertsen (Team Leader) | Stantec
Blake Larson | Stantec
Gabriela Morales | Stantec
Dominique Hayes | Stantec
Jacquelyn Nemitz | Stantec
Zilda Hijazin | Stantec
Clarissa Kelsey | Stantec
Savanah Krause | Stantec
Ruben Sandoval | Stantec
Donald Bradley | The Norwood Company
TEAM #6 | JMT
Thomas Saldutti (Team Leader) |Johnson, Mirmiran & Thompson, Inc.
Darren D’Achille (Team Leader) |Johnson, Mirmiran & Thompson, Inc.
Manijeh Haeri | Johnson, Mirmiran and Thompson
Maxime Damis | Johnson, Mirmiran & Thompson, Inc.
Emilie Albert |Johnson, Mirmiran & Thompson, Inc.
TEAM #7 | O-N
Mathu Davis (Team Leader) | O’Donnell & Naccarato
Dodie Williams | Macro Consultants
Zachary Tauber | O’Donnell & Naccarato
Sena Savaskan | O’Donnell & Naccarato
Kathleen Fahy | Irwin & Leighton
Anthony Feeney | O’Donnell & Naccarato
TEAM #8 | UPenn
Heather Coyne (Team Leader) | UPENN D&C
Andrew Jones (Team Leader) | University of Pennsylvania
Roland Massimino | Massimino Building Corp
Cristina Wuenschel | University of Pennsylvania
Leah DeBenedictis | Keast & Hood
George Zafiropoulos` | University of Pennsylvania
Mariette Buchman | University of Pennsylvania
Susan Kelly | University of Pennsylvania
Barry Derish | University of Pennsylvania
Colleen Grogan | Strada
Aaron Dahlstrom | AKF Group, LLC
Bart Bajda | Toner Architects
Sara Pochedly | Toner Architects
Jennifer Mechan | Massimino Building Corp.
Janay Williams | Jacobs
Lorraine Scipio | Oracle America
TEAM #9 | FTI (All-Female)
Stephanie Staub (Team Leader, Board Member) | Architectural Glass Institute
Dennis McDonough |Finishing Trades Institute
Casey Donahue |Finishing Trades Institute
Cynthia Ortman |Finishing Trades Institute
Dana Gaeta | District Council 21
Joseph Joniec | Finishing Trades Institute
Erin Hofmann | Finishing Trades Institute
Beth Giorla | The Norwood Company
TEAM #10 | WRT
Suvir Hira (Team Leader) | WRT Design
Brendan (John) Conrey (Team Leader) | WRT Design
Christopher Wright | AECOM
Alaa Alzaitoun | WRT Design
Elise Wang | Coscia Moos Architecture
Allison Partridge | Thornton Tomasetti
Steve Kane | Thornton Tomasetti
Breanna Sheeler | WRT Design
Alvaro Simon Merino | WRT Design
Anthony Pilla | Turner Construction
Shane O’Donnell | Turner Construction
Anthony DeMarte | Acentech
Kyle Root | Thornton Tomasetti
Angela Heinze | Thornton Tomasetti
TEAM #11 | Mott MacDonald
Derek Harzinski (Team Leader) | Mott MacDonald
William Clark Mott (Team Leader) | MacDonald
Matthew Fracassini | The Lighting Practice
Lillian Knoerzer | The Lighting Practice
John MacMinn | Mott MacDonald
Chad Boardman | LRK
TEAM #12 | Nelson (All-Female)
Nichole Mandjarov (Team Leader) | Cope Linder Architects – Nelson
Meghan Brennan (Team Leader) | Nelson
Alexandra Bonner | FCA
Lorraine Kung | JKRP Architects
TEAM #13 | KSS
Michelle Sloan (Team Leader) | KSS Architects
Jessica Mangin (Team Leader) | KSS Architects
Margaret Gregg | KSS Architects
Stephanie Breslin | KSS Architects
Jenna Schuster | KSS Architects
Caitlin Feroce | KSS Architects
TEAM #14 | Gilbane
Jasmine Williams (Team Leader) | Gilbane Building Company
Devin Kelly | SEPTA
Samantha Neat | JKRP Architects
Kimberly Jusczak | JKRP Architects
Elizabeth Lapira (Galan) | JKRP Architects
Christian Freyli | Gilbane Building Company
TEAM #15 | JKRP (All-Female)
Jennifer Yun-Fullen (Team Leader) | JKRP Architects
Dave Urffer (Team Leader) | JKRP Architects
Mary Stiger | JacobsWyper Architects
Tina Delia | Delia Designs
Ramune Bartuskaite | JKRP Architects
Alexandra Grabel | JKRP Architects
Stephanie Portmann | JKRP Architects
Olivia Hopkins | SEPTA
Bridget Novielli | JKRP Architects
Holly Smith | Streamline
TEAM #16 | Temple
Stephanie Chace (Team Leader) | Temple
Amanda Brown (Team Leader) | Temple University – Student
David Ainsworth | Temple University
Ahmad Ibrahim | Honor Foods
Damarr Gordon | Temple University Office of Facilities Management
John Donovan | IMC Construction
Juan Pinto | IMC Construction
TEAM #17 | Ankura
Tim Hampson (Team Leader) | Ankura Consulting
Mikelanxhelo Novruzaj (Team Leader) | Ankura Consulting
Michael Cleary | Trauner Consulting
Patrick Jaroski | Ankura Consulting
Stephen Dennis | Structure Tone
Christian Gordon | Ankura Consulting
Andrew Leavitt | Ankura Consulting
Grant Gochenauer | Ankura Consulting